Про автора | Коперніканський переворот

Віра Балдинюк. Народилася 28 грудня 1977 року в м. Умань, де закінчила місцеву гімназію і філологічний факультет педагогічного університету ім. П. Тичини.

Віра Балдинюк

Перші публікації – в газеті «Уманська зоря» та «Уманські хроніки», літературному альманасі «Кальміус», збірці молодих поетів «Гранослов». У 1999 році стала лауреатом літературної премії видавництва «Смолоскип», завдяки чому того ж року вийшла друком збірка віршів «Крамничка вживаних речей».

Закінчила аспірантуру Інституту літератури НАН України ім. Т. Шевченка, успішно захистила дисертаційне дослідження «Наративні моделі в сучасній українській історичній прозі» під керівництвом Тамари Гундорової. Продовжила наукову діяльність у відділі теорії літератури, де працює на посаді наукового співробітника. Наукові інтереси – наратологія, готична проза, постколоніальні студії, сучасний літпроцес.

У 2006 році вийшла друком книжка малої прози «8. Жіноча мережева проза», де стала однією з восьми авторок.

Паралельно веде діяльність критика і журналіста: працювала в редакції журналу «Слово і Час», у тижневику «Коментарі», редактором відділу культури тижневика «Новинар», брала участь в численних радіо- і телеефірах («Бі-Бі-Сі», «Ера», «1+1»), вела авторські колонки в журналі «Playboy». Авторка критичних статей в «Дзеркалі тижня», «Книжник-review», «Слово і Час», «Лівий берег», інтерв’ю із сучасними письменниками та передмов до книжок молодих авторів. В якості журналіста і літературного критика у 2009 році отримала грант від Центральноєвропейського університету (Угорщина), де проходила навчання і стажування. З 2009 року – книжковий оглядач журналу «ШО».

Одружена, виховує доньку.