Молоко з пінкою: перший фестиваль Moloko Music Fest | Коперніканський переворот

Бажання задовольнити культурні потреби підштовхнуло організаторів до ідеї влаштувати музичний фестиваль, на якому б звучала якісна і цікава музика. Так у Київ завітала Аліна Орлова та англійський гурт Adam Beattie and The Consultants

На тлі тотального телевізійного Лас-Вегасу в музичній сфері – з вечірками, легіонами голих жінок продюсерського виробництва Юрія Нікітіна, з натовпом фотографів на презентаціях, які від нудьги знімають одне одного, несподівано з’являється щось абсолютно свіже – Moloko Music Fest. Гурт Esthetic Education та журнал Молоко ризикнули організувати фестиваль без спонсорів, без особливої інформаційної підтримки (лише напередодні події – кілька інтерв’ю для телебачення й партизанські анонси у мережі) і, як виявилося в останній момент, ледь не без приміщення. Організаторів цікавила якісна музика, що допомогло створити справжню подію осені.

2 листопада до шапіто Альта Експо прямували сотні молодих людей, яких привабив список учасників фестивалю. Серед публіки були і фанати Крихітки Цахес, і дзвінкоголосої Марії Хмельової (Гурт Йогурт і CoMaha), і навіть Василя Васильціва, якому випала роль конферансьє. З чим він, звісно ж, не впорався, але навряд чи колись дізнається про це. Цікаво, коли нарешті втратить терпець Луї Франк, який зайнявся підтримкою юного таланту? Здається, Луї – свята і терпляча людина, на відміну від аудиторії фестивалю. Свист на адресу автора Сушеного кальмару і неделікатні прохання залишити сцену лунали упродовж всього вечора.

Загалом же люди перебували у доброзичливому і меланхолійному очікуванні виступу свого нового кумира – литовки Аліни Орлової, творчість якої сьогодні у всіх на вустах та в айподах.  Її популярність прийшла до нас через Росію, де навесні 2008 року вона вперше дала концерт для тамтешньої публіки. Слава про прибалтійську виконавицю з неземним голосом блискавично поширилася серед меломанів, про альбом Дикий собака дінго говорили все літо. Аліна часто концертує по європейських клубах, але важко уявити, за яких обставин змогли б почути живий голос Орлової українські слухачі, якби не ініціатива Esthetic Education.

Мало відомий українцям продукт з Англії з юридичною назвою Adam Beattie and The Consultants виявився надзвичайно смачним і поживним. Гурт приїхав до Києва на запрошення Юрія Хусточки. Їхнє звучання чи не найкраще вписалося в рамки фестивалю, учасники команди і публіка одразу знайшли спільну мову, тож можна сподіватися на подальше знайомство українців з їхньою музикою, бо кількох пісень на фестивалі виявилося відверто замало. Від України на Молоці особливо соковито звучала Каша Сальцова. Попри технічні нюанси зі звуком на початку, виступ Крихітки Цахес змусив багатьох слухачів наспівувати мелодію Монети. Авторський варіант Восени прозвучав у дещо іншому аранжуванні, ніж раніше – з доданням електроніки.

Аудиторія Moloko Music Fest – молоді люди, які швидко підхопили стиль street fashion: кольорові панчохи, арафатки довкола шиї, асиметричні стрижки, червоні кеди, пом’яті бабусині блузочки і пластикові окуляри. Це потенційні автори, вони ж – читачі журналу Молоко, вони вчаться компонувати  колажі, пізнають основи ілюстраторства a la Есквайр, захоплюються створенням hand made речей, творчо гребуться на секонд-хенді української поп-культури, залишеної у спадок Павлом Зібровим. Це  молодь, готова хоч завтра взяти участь у кастингу на МТV. Вони юні, прожили в Україні в середньому 20 років і знають: хочеш зробити щось нормальне і на свій смак – зроби це сам.

За цим же принципом живуть і творять музиканти Esthetic Education, які намагаються ініціювати і підтримувати цікаві проекти. Вони єдині в Україні показують молодим, що творити можна без космічного “бабла”, демонструючи це на прикладі власного треш-кліпу With You. Окрім корисних просвітницьких справ на радіо, Хусточка також виступив саунд-продюсером гурту Прозорі. І нехай соліст Прозорих ще невпевнено тримається за своє волосся, романтично співаючи про осінь (у піснях виринають образи мами і астронавтів, а також несподівані пасажі про озимину), але з технічного погляду матеріал звучить пристойно. Можливо, колись дівчата наспівуватимуть хіти Прозорих, як колись їхні попередниці знали напам’ять усі ліричні пісні гурту Анна-Марія.

Теплоту в концертному залі під натягнутою брезентовою стелею забезпечували глінтвейн і сонячне конфеті, розпорошене зі сцени асистентками Джонні Бардо. Для тих, кому далеко за двадцять, явно не вистачало місць для спокійного сидіння – шість годин навстоячки гнали багатьох у сусідній супермаркет, звідки через паркан перекидалися пакунки з чимось їстівним. Музичним естетам бракувало якіснішого звуку. Але в цілому з Moloko Music Fest вдався непоганий коктейль зі смачною пінкою хедлайнерів.